Kategorie: Nástěnka

Kalhoty Týdne:

Pánské cestovatelské kalhoty sportovního střihu z elastického materiálu
Materiál: Elastic Quick Dry (95% PAD, 5% Lycra}
Hmotnost: 325 g
Barva: tmavě šedá, světle béžová, tmavě šedá + světle béžová
Velikosti: S, S1, M, M1, L, L1, XL, XL1, XXL, XXL1
Infocena: 1290 Kč
Dodává: Humi outdoor

Česká firma Humi outdoor představila na jaře tohoto roku nástupce modelu Tom - pánské kalhoty sportovního střihu z příjemného elastického materiálu Elastic Quick Dry s názvem Marsy. 

Humi outdoor kalhoty označuje celým názvem jako LK Marsy, kde zkratka LK je synonymem pro letní kalhoty. Kalhoty Marsy jsou koncipovány jako kalhoty volnějšího střihu s anatomicky tvarovanými koleny. V oblasti kolenou je materiál našit ve dvou vrstvách do jakési zespoda otevřené volnější „kapsy". Díky této konstrukci je právě oblast kolenou výborně pohyblivá. Na pocitu volnosti a pohyblivosti se nejvíce podílí použitý elastický a pevný materiál Elastic Quick Dry. Ten obsahuje 95% polyamidu a 5% Lycry a díky povrchové úpravě je na omak velice podobný bavlně. Nejedná se samozřejmě o nepromokavý materiál. Je však solidně rychleschnoucí - má tendenci rozvádět vlhkost do plochy a povrch je do určité míry nesmáčivý a nenasákavý. Počítejte ale s tím, že poslední dvě jmenované vlastnosti se časem a četností používání postupně oslabují. Zcela se však nevytratí. Kalhoty Marsy jsou nabízeny ve třech barevných variantách: tmavě šedé, světle béžové a kombinaci tmavě šedé a světle béžové (zde testované). 

          

Kalhoty bez kapes nejsou kalhoty. Marsy mají kapes dostatek. Jsou zde dvě prostorné volně přístupné boční (či spíše přední) kapsy, dvě zadní kapsy a jedna malá kapsička na mobil na pravé straně stehenní části kalhot. Zadní kapsy jsou opatřeny zipy (YKK) krytými légou. Léga každé kapsy má uprostřed našité očko z pruženky. Díky tomu zadní kapsy snadno a rychle nahmatáte. I malá kapsička je uzavíratelná na zip a je stejně jako zadní kapsy kryta légou. Zapínání kalhot je vyřešeno kombinací kovového knoflíku a zipu. Všechny jmenované zipy mají bezproblémový chod a nijak nezadrhávají. V pase kalhot nalezneme pět poutek na případné provlečení páskuNohavice nemají na svém spodním okraji žádné stahování. Ostatně vzhledem k určení a povaze kalhot bych ho ani neočekával. Kalhoty však mají, s ohledem na jejich zaměření, mnohem praktičtější věc. Tou je fixace vyhrnutých nohavic v kolenou, resp. asi 10 cm pod koleny. Vyřešeno je to celkem vtipně, jednoduše a funkčně. Na boční straně každého kolena je našito stejné očko z pruženky, jaké nalezneme na légách zadních kapes. Na stejném místě, avšak zevnitř kalhot, je našit textilní popruh s knoflíčkem. Vyhrneme-li nohavice pod kolena, resp. kousek pod ně, jednoduše provlékneme vnitřní textilní popruh skrze zvenku našité pruženkové očko a zajistíme pomocí knoflíčku. Vyhrnuté nohavice jsou tak spolehlivě fixovány. V teplém počasí nebo při námaze lze tímto příjemně odvětrávat. Nestalo se, že by mi uvnitř našité tenké popruhy s knoflíčky nějak vadily.

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk