Kategorie: Nástěnka

Termopradlo týdne:

X - Bionic Accumulator (High Impact)

Kdybych měl vyjmenovat všechny ceny, které tohle prádlo dostalo, nevešly by se do téhle recenze. Jejich přes 200 a mezi nejzajímavější rozhodně patří Outdoor Industry Award, iF Product Design Award nebo Reddot Design Award. Produkty X-Bionic používá 29 národních lyžařských týmů a mimo jíné i švýcarská armáda.

Jak to celé funguje

Klíčem úspěchu tohoto prádla je tzv. technologie 37°C CCR (vyvinutá X-Technology) jak už název napovídá, prádlo udržuje optimální tělesnou teplotu na 37°C na obě strany teplotního spektra. Trojúhelníkové mřížky na zádech a na prsou je tzv. sytém 3D Bionic - Sphere, který má na starosti regulaci teploty. Prádlo je z 94% tvořeno přízí Skin Nodor, která dokaže udržovat bakteriologickou rovnováhu, tudíž prádlo nesmrdí. Současně je látka antialergická a velmi přijemná na nošení. 

Střih

První co vás po obléknutí překvapí je svíravý pocit. Okamžitě sáhnete po větší velikosti, ale je to to samé. Tenhle fakt, může spoustu lidí v obchodech bez fundovaného personálu odradit od koupi, tohoto poměrně drahého kousku (1990 Kč). Svíravý pocit, však během několika minut zmizí a při druhém obléknutí ho už ani nezaznaménáte. Prádlo se velmi rychle roztáhne a díky "upnutosti" dokonale obepne celé tělo. Prádlo je střiženo anatomicky bez prodlouženého zadního dílu, přesto se nikdy nevytáhlo a neodhalilo záda.

Chybí otvory pro palce, které osobně nijak nepreferuji, protože mě překážejí, lemy rukávů drží velmi dobře, současně však neškrtí. Hodinky jsem zapnul přes prádlo, protože se k nim hůře dostávalo.

 

Design

V době kdy se většina výrobců snaží být trendy, jde Bionic proti proudu a jeho prádlo vypadá, jak z jiné planety. Je pravda, že pro někoho to může být super trendy záležitost, já jsem se v tomto kosmickém dresu po hospodě příliš neproháněl. Je to však otázka vkusu a buď se vám design líbit bude nebo ne. Jediné co je jisté, budete na sebe strhávat pozornost a každý se vás bude ptát co máte na sobě. Já jsem s oblibou trvdil, že testuju nový model prádla pro NASA. Je však patrné, že je prádlo koncipované spíše pod závodní kombinézu než do Aprés Ski.

 

Resumé

Bezpochyby nejkvalitnější syntetické prádlo, které prošlo naším testem se vyznačuje skvělou hřejivostí a perfektními odvodovými funkcemi. Prádlo bych doporučil jednoznačně pro aerobní sporty, kdy do -15°C stupňů vám, jako izolační složka bude prádlo plně dostačovat. Přestože, že nepatřím mezi "smraďochy" nezaznamenal jsem, že by prádlo (jak má syntetika ve zvyku) smrdělo. Materiál také působí velmi odolně (nebude se trhat, třepit, apod.) Bionic má celou škálu modelů i pro letní aktivity včetně druhé vrstvy.

TECHNICKÉ SLOŽENÍ
94% SkinNODOR®
4% Elastane
2% MythlanTM

MATERIÁL
94% Polyamide
4% Elastane
2% Polypropylene

BARVY
Black/Orange, Sage Green/Orange 

Cena:1990,-

 

print Formát pro tisk