Kategorie: Nástěnka

Bitva o Helfenburk

 

Den první – pátek

Sotva jsme se usídlili na hradě, vybalili si věci a zakousli se do večeře, přišel oddíl TOM Veverk v čele s Pyšákem (Matěj Chour). Nevím jak a kde se jim to povedlo, ale přilepil se jim na paty velký dešťový mrak, kterému se až do pozdního večera nepovedlo vypršet.

Po Vevercích začalo přicházet více a více bojovníků, až hrad začal praskal ve švech. Ve všech místnostech bylo plno, v některých to dokonce vypadalo jako v konzervě sardinek. Spalo se i v hradním sklepení. Pár odvážlivců šlo spát do lesa s tím, že se nebudou mačkat na hradě, když venku je přece tolik místa.

Bohužel první večer se ani nerozdělával oheň, protože pršelo tolik, že by u něj stejně nikdo nevydržel. Nakonec bylo ohniště pod vodou a všude okolo něj se vytvořila veliká louže.

 

Den druhý – sobota

Ráno se počasí tvářilo už o poznání lépe, dokonce občas vysvitlo i sluníčko. Pak přišlo ještě několik skupin bojovníků a mohlo se začít bojovat. Před samotnou bitvou se všichni sešli a vyslechli si základní pravidla. Jako každý rok byly v plánu tři bitvy. Hrálo se principem "seber vlajku", kdy se musí ukořistit vlajka soupeře a poté je nutné ji dostat k vlajce vlastní.

V prvním boji se hrálo o dobytí hradu a vyhráli obránci. Pak byla pauza na oběd. Druhý boj se vedl už před hradem. A opět zvítězili obránci. Protože některým oddílům se už blížil čas odjezdu, proběhla třetí bitva už za menší účasti. A tentokrát se podařilo útočným hordám zdolat obránce hradu. Letošní ročník po nějakém čase opět opanovali obranné složky hradu Helfenburk.

Po bitvách začali bojovníci postupně opouštět hradní zdi a odjíždět domů a hezké počasí se opět zhoršilo. Ani druhý večer se nekonal žádný společenský oheň, neboť neustále poprchávalo.

 

Den třetí – neděle

Ráno bylo docela hezky. Zabalili jsme si věci do batohů, obešli jsme celý hrad, posbírali papírky a uklidili všechny prostory hradu. A pak už byl čas vyrazit zpátky domů, kde už čekal nedělní oběd.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.